همکلاسی ها

بحث های درسی

همکلاسی ها

بحث های درسی

همکلاسی ها

***بسم الله الرحمن الرحیم***
باسلام خدمت همکلاسی های خوبم
در این وبلاگ آماده گفتگو و پرسش و پاسخ درمورد مشکلات درسی هستیم پس لطفا سوالات خود را در قسمت نظر سنجی مطرح کنید و تصاویر درسی را برای ما بفرستید

با تشکر علی ابراهیمی

آخرین نظرات
 • ۲۰ خرداد ۹۴، ۱۶:۲۹ - حسین غلامى خواه
  :)
پیوندهای روزانه

۱۸ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

تست هوش آنلاین!


خیلی از افراد دوست دارند که بدانند ضریب هوشی یا به اصطلاح انگلیسی "IQU" انها چند است. در این برنامه یک اسکریپت تست هوش آنلاین را قرارداده شده تا که همه به راحتی ببینند که ضریب هوشیشان چقدر است.

شما باید  به 39 سوال این آزمون پاسخ بدید و در پایان نمره شما در این آزمون اعلام می شود. 

 

حال دسته بندی افراد را بر اساس ضریب هوشی آنها برایتان می گویم:

ضریب هوشی زیر 75 ، معمولاً افراد کودن یا عقب مانده

ضریب هوشی بین 75 تا 90 ، افراد کند آموز

ضریب هوشی بین 90 تا 110 ، افراد معمولی

ضریب هوشی بین 110 تا 125 ،افراد باهوش

ضریب هوشی بین 125 تا 135 ،افراد تیزهوش و

ضریب هوشی بالای 135 هم افراد نابغه می باشند.

 

 

 برای شروع تست کلیک کنید.

 


 • همکلاسی ها هشتمی ها

مرد فقیر

 

 

مرد فقیرى بود که همسرش کره مى ساخت و او آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت 

آن زن کره ها را به صورت دایره های یک کیلویى مى ساخت.

مرد آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت و در مقابل مایحتاج خانه را مى خرید.

 روزى مرد بقال به اندازه کره ها شک کرد و تصمیم گرفت آنها را وزن کند. 

هنگامى که آنها را وزن کرد، اندازه هر کره ۹۰۰ گرم بود. او از مرد فقیر عصبانى شد

 و روز بعد به مرد فقیر گفت:دیگر از تو کره نمى خرم،

 تو کره را به عنوان یک کیلو به من مى فروختى در حالى که وزن آن ۹۰۰ گرم است.

مرد فقیر ناراحت شد و سرش را پایین انداخت و گفت:ما ترازویی نداریم و 

یک کیلو شکر از شما خریدیم و آن یک کیلو شکر را به عنوان وزنه قرار مى دادیم. 

یقین داشته باش که:به اندازه خودت برای تو اندازه مى گیریم!!!

 

 

 • همکلاسی ها هشتمی ها

معما و سوال تست هوش به همراه جواب+”چیستان جدید تیر ۹۱

سه نفر برای خرید ساعتی به یک ساعت فروشی مراجعه میکنند.

قیمت ساعت ۳۰ هزار تومان بوده و هر کدام نفری ۱۰ هزار تومن پرداخت میکنند

تا آن ساعت را خریداری کنند…

بعد از رفتن آنها ، صاحب مغازه به شاگردش میگوید قیمت ساعت ۲۵ هزار تومان بوده.

این ۵ هزار تومان را بگیر و به آنها برگردان

در ادامه مطلب

شاگرد ۲ هزار تومان را برای خود بر میدارد

و ۳ هزار تومان باقیمانده را به آنها برمیگرداند. (نفری هزار تومان)

حال هر کدام از آنها نفری ۹ هزار تومان پرداخت کرده اند . که ۳*۹ برابر ۲۷ میشود

این مبلغ به علاوه آن ۲ هزار تومان که پیش شاگرد است میشود ۲۹ تومان

هزار تومان باقیمانده کجاست ؟؟؟؟

جواب این معمای سخت و زیبا


جواب :

معما تا جایی که شاگرد دوهزار تومان رو برای خود و سه هزار رو به آنها پس میدهد درست است اما مشکل اینجا وجود داره که وقتی نفری ۱۰۰۰ میگیرن در واقع نفری ۹۰۰۰ تومان پرداخته اند که ۹۰۰۰*۳=۲۷۰۰۰ و + ۲۰۰۰ میشه ۲۹۰۰۰ تومان!!!!

اشتباه همین جاست که نباید ۲۷ رو با ۲ جمع کرد و درواقع باید آنها رو از هم کم کرد.(۲۵+۲ تومان پول شاگرد =۲۷)

یعنی سه نفر ۳۰۰۰۰ تومان پول دادند که سه هزار تومان رو شاگرد به آنها برمیگرداند پس آنها ۲۷۰۰۰ تومان دادند که ۲۰۰۰ تومان رو شاگرد برداشته و ۲۵۰۰۰ هزار تومان رو بابت پول ساعت پرداخته اند. به همین سادگی

طراح سوال : دکتر حسابی


……………………

سوال

یه زندان دارای دو در است، یکی در آزادی و دیگری دَرِ اعدام. این زندان دارای دو زندانبان است که یکی از آنها راستگو و دیگری دروغگوست. خودِ زندانبانان همدیگر را به خوبی می شناسند. در این زندان مردی محبوس است که نمی داند کدامیک از زندانبانان راستگو، و کدامیک دروغگو است؟ به او اجازه می دهند، از هر یک از زندانبانان که دلش می خواهد سؤالی بکند و از پاسخ طرف مقابل بفهمد در آزادی کدام است تا از آن خارج شود. پرسشی که او باید بکند تا به آزادی او بینجامد چیست؟
فان۲۰ : اول سوالو چند بار بخونین و مطمن بشین که فهمیدینش
حالا یکم فکر کنید !!! جواب چی میتونه باشه ؟

.
.

.
.

جواب

به یکی از دربانها نزدیک شده، از او می پرسد: « آقا، اگر من از دربان دیگر بپرسم که در آزادی کدام است، کدام در را نشان خواهد داد؟» هر دری را که دربان نشان دهد، می فهمد آن در، دَرِ اعدام است لذا برعکس عمل کرده، از در دیگر خارج خواهد شد. چرا؟ علتش آن است که اگر جمله فوق را از دروغگو بپرسد، او چون دروغگوست، بجای دَرِ آزادی، دَرِ اعدام را نشان خواهد داد لذا او برعکسش کرده، از در دیگر خارج می شود. و اگر از دربان راستگو بپرسد، چون او راستگوست، عین عبارت دروغِ دروغگو را بیان خواهد کرد و خواهد گفت: اگر از آن شخص (دروغگو) بپرسی فلان در را نشان خواهدداد و چون دروغگو، دَرِ اعدام را بجای دَرِ آزادی معرفی خواهد کرد و عین گفته او رانیز راستگو تکرار کرده، مرد محبوس آنرا برعکس نموده از در آزادی خارج خواهد شد
: حالا جوابم چند بار بخونین فکر کنم بار اول بعضیا هنوز درست نفهمیدن
چطور بود ؟
ایده خوبیه نه !!!


……………………


سوال

دو اتاق در مجاورت هم قرار دارند. هر کدام یک در دارند ولی هیچکدام پنجره ندارند. درهایشان که بسته باشد درون اتاقها کاملا تاریک است. در یک اتاق سه چراغ برق به توانهای ۱۰۰، ۱۱۰ و ۱۲۰ وات و در اتاق دیگر سه کلید برق مثل هم وجود دارد.ا  ما نمیدانیم کدام کلید کدام چراغ را روشن میکند( مثلا نمیدانیم آیا کلید وسطی مربوط است به چراغ وسطی یا به چراغهای دیگر اما بطور قطع میدانیم که هر کدام از کلید ها یکی از چراغها را روشن میکند. همچنین ترتیب چراغها را هم نمیدانیم ). شما معلوم کنید که هر کلید مربوط به کدام چراغ است. برای اینکار و در شروع، شما باید در اتاق کلیدها باشید و کار را از آنجا شروع کنید. شما میتوانید هر چند مرتبه که بخواهید کلیدها را روشن و خاموش کنید. اما شما تنها هستید و نمیتوانید از کسی کمک بگیرید و هیچگونه وسیله ای هم خواه برقی خواه غیر برقی بهمراه ندارید و مهمتر از همه اینکه شما حق ندارید بیش از یکبار وارد اتاق چراغها شوید و وقتیکه وارد شدید و بیرون آمدید، دیگر نمیتوانید مجددا وارد آن اتاق بشوید.

……………………

این معما را بیل گیتس در سال ۲۰۰۲ طراحی کرد تا از بین ۱۰۰ مهندس یکی را برای شرکتش انتخاب کند.

حال بفرمایید که هر کلید کدام چراغ را روشن می کند؟


جواب معما

………………………………………

یکی از کلید ها را روشن کنید و یکی دو دقیقه بعد آنرا خاموش نمایید. حالا کلید دیگری را روشن کنید و به اتاق چراغها بروید. چراغی که روشن است مربوط است به کلید دوم. دو چراغ دیگر را لمس کنید، آنکه گرم است مربوط است به کلید اول و البته آنکه سرد است مربوط است به کلید سوم است.

اگر شما نتوانستید این معما را حل کنید یقینا به این دلیل بوده است که به فیزیک معما که همانا حرارت تولید شده در چراغها است توجه نداشتید و فکر خود را متمرکز بر تناظر چراغها و کلیدها نمودید، راه حلی که هرگز شما را به جواب نخواهد رساند.

توان چراغها هم هیچ ربطی به حل معما ندارد و فقط برای گمراه کردن شما در معما گنجانده شده است

 • همکلاسی ها هشتمی ها

سلام دوستان 

بعضی سوالات مسخره هستن که مطمئنا همگی بهش برخورد کردین . سوالاتی بدون جواب که از بیخ و بن مشکل دارن . اگه بخوایم از بچگی شروع کنیم همیشه سوال "باباتو دوست داری یا مامانتو" برامون آزار دهنده بود که همیشه با یه لبخند ریز میگفتیم هر دوتاشونو . 

جواب الان من : مامانتو 

از دیگر سوالات مذکور میتوان به این پرسش نیز اشاره کرد : "عمو دندونات کو ؟ موش خورده؟

و در جواب سر را به زیر انداخته و با لحنی نیمه خندون میگفتیم : نه عمو . افتاده ! 

جواب الان من : چون خیلی زشته از نوشتنش معذورم !   

بزرگتر که شدیم و به مدرسه رفتیم سوالی جدیدتر تحت عنوان "عمو چندتا بیست گرفتی" عرض اندام کرد , نمیدونم این سوال چه پایه و اساسی داشت و یا در جواب دقیقا باید چه عددی رو میگفتیم . اون موقع با همون لبخند ریز احمقانه و البته با کمی غرور میگفتیم زیادتا !  

جواب الان من : تا دیروز ۲۱ عدد بیست داشتم , یعنی  ۲.۹۳ بیست در هفته ! که اگه به همین روند ادامه بدم میتونم رکورد ۱۰۳ بیست در یکسال تحصیلی که دست انیشتین میباشد رو بشکونم .  

در ادامه با بزرگتر شدن و رسیدن به مقاطع بالاتر تحصیلی سوالی آزار دهنده تحت عنوان "چندتا دوست دختر داری؟" نمایان شد . خب البته در اون برهه ی زمانی خودم به شخصه از ماتحت الاغ سر در نمی آوردم چه برسه به اینکه دوست دختر داشته باشم . و در جواب با همون لبخند احمقانه ی مذکور میگفتم : هیچی !  

جواب الان من : واقعا این سوال هیچ جوابی نداره . 

سن رفته بالاتر و دیگه یه جورایی وارد آدما شدیم . غرورمون شکل گرفته و به هر چیزی واکنش نشون میدیم و یه جورایی خودمون رو شخصیت والا میدونیم . اما ناگهان سوالی موشک مانند به برجکمون میخوره و میرینه به هر چی پیش خودمون ساخته بودیم . "عمو پس این چه تیپ و موییه که داری ؟" . 

تنها فرق جوابمون با جوابای قبلی اینه که اون لبخند احمقانه رو نداریم و در حالی که میخوایم خومونو ریلکس نشون بدیم در جواب میگیم این الان مد روزه . 

جواب الان من : این تیپ هر چی که باشه از تیپ ضایع تو بهتره , با اون دمپایی و جوراب سفیدت !  

از دیگر سوالات مسخره اینه که وقی داری آهنگ خارجی گوش میکنی یکی سر برسه و بگه که "معنی اینو میدونه چیه ؟ میدونی چی میگه ؟

این جور سوالات بسیارند که در این مطلب به گوشه ای از اونها اشاره کردم .  

به نظر شما جواب منطقی در برابر این سوالات چی میتونه باشه ؟

 • همکلاسی ها هشتمی ها
کلیک بر روی حروف برای جستجو به ترتیب حروف الفبا در اسامی و نام های زیبای ایرانی 

ا

آ

ب

پ

ت

ث

ج

چ

ح

خ

د

ذ

ر

ز

ژ

س

ش

ض

ص

ط

ظ

ع

غ

ف

ق

ک

گ

ل

ن

و

ه

ی

*

*

*

*

 • همکلاسی ها هشتمی ها


سلام. حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید بدون استفاده از نرم افزارهایی مثل نرو، یا دیگر نرم افزار های رایت CD و DVD بخواهید اطلاعات مورد نظر تان را بر روی CD و DVD رایت (ذخیره) کنید. در این آموزش راه ساده تری برای این کار در نظر گرفته ایم، شما میتوانید در ویندوز ۷ بدون هیچ نرم افزار جانبی به رایت اطلاعات روی CD و DVD خود بپردازید، با ما همراه باشید.

 • همکلاسی ها هشتمی ها


اگر هر کدام از عکس ها باز نشدند روی آن عکس
راست کلیک کنید و گزینه Show Picture را انتخاب نمایید.

سعی کنید در عکس اول حیوان مخفی شده را پیدا کنید.
اگر موفق نشدید، در عکس دوم پاسخ را ببینید.


www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

www.3jokes.com - عکس، کلیپ، جوک، SMS

 

 • همکلاسی ها هشتمی ها

روزی پیرمردی فقیر و گرسنه، نزد پیامبر اکرم (ص) آمد و درخواست کمک کرد. پیامبر فرمود: اکنون چیزی ندارم ولی «راهنمای خیر چون انجام دهنده آن است»، پس او را به منزل حضرت فاطمه (س) راهنمایی کرد.

پیرمرد به سمت خانه حضرت زهرا (س) رفت و از ایشان کمک خواست. حضرت زهرا (س) فرمود: ما نیز اکنون در خانه چیزی نداریم. اما گردن ‏بندی را که دختر حمزه بن عبدالمطّلب به او هدیه کرده بود از گردن باز کرد و به پیرمرد فقیر داد. مرد فقیر، گردن ‏بند را گرفت و به مسجد آمد.

پیامبر (ص) هنوز در میان اصحاب نشسته بود که پیرمرد عرض کرد: ای پیامبرخدا (ص)، فاطمه (س) این گردن بند را به من احسان نمود تا آن را بفروشم و به مصرف نیازمندی خودم برسانم. پیامبر (ص) گریست. عمّار یاسر با اجازه پیامبر (ص) گردن بند را از پیرمرد خرید.  عمار پس از خرید گردن بند، گردن بند را به غلام خود داد و گفت: این را به رسول خدا (ص) تقدیم کن، خودت را هم به او بخشیدم. پیامبر (ص) نیز غلام و گردن بند را به حضرت فاطمه بخشید. غلام نزد فاطمه (س) آمد و آن حضرت گردن بند را گرفت و به غلام فرمود: من تو را در راه خدا آزاد کردم. غلام خندید. حضرت فاطمه (س) راز این خنده‌ را پرسید. غلام پاسخ داد: ای دختر پیامبر (ص) برکت این گردن بند مرا به شادی آورد، چون گرسنه‌ای را سیر کرد، برهنه‌ای را پوشاند، فقیری را غنی نمود، پیاده‌ای را سوار نمود، بنده‌ای را آزاد کرد و عاقبت هم به سوی صاحب خود بازگشت.

 • همکلاسی ها هشتمی ها
 • همکلاسی ها هشتمی ها

مشاهده نقشه

 

جهت دانلود نقشه،پس از مشاهده روی آن راست کلیک کرده و گزینه ...Save Image As را بزنید.سپس مکان ذخیره سازی را انتخاب کرده و گزینه Save را بزنید.

 • همکلاسی ها هشتمی ها